ZigaForm version 5.3.5

Toggle menu

چند گام برای یادگیری بیت کوین

اگر می خواهید بدانید که بیت کوین چیست، چگونه می توان آن را استخراج کرد و اینکه بیت کوین چگونه تولید سرمایه می کند، این راهنما بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.
بیت کوین چیست؟ چگونه بیت کوین استخراج می شود؟

پربازدیدترین محصولات در فاراکوین

عضویت در خبرنامه

اگر می خواهید بدانید که بیت کوین چیست، چگونه می توان آن را استخراج کرد و اینکه بیت کوین چگونه تولید سرمایه می کند، این راهنما بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

بیت کوین چیست؟

پس از بحران اقتصادی سال 2008، وال استریت بانک های بزرگ را به سوء استفاده از پول وام گیرندگان، فریب مشتریان، تقلب در سیستم و مطالبه هزینه های غیر منتظره متهم کرد. در پی این حوادث، پیشگامان بیت کوین در تلاش بودند که ارزی طراحی کنند که واسطه و هزینه های بهره را حذف کند، معاملات را شفاف کند و فساد سیستمی را کاهش دهد.

در نتیجه یک سیستم غیرمتمرکز و دیجیتال ایجاد کردند که در آن مشتری بتواند هزینه های خود را کنترل کند و از کلیات سیستم اطلاع داشته باشد. براساس این تصمیمات بیت کوین در مدت زمان کوتاهی به وجود آمد.

بیت کوین،که اغلب به عنوان یک رمز ارز، ارز دیجیتال یا ارز مجازی توصیف می شود، نوعی از پول کاملا مجازی است. بیت کوین اولین پول دیجیتال بود که در سال 2009 راه اندازی شد.

بر خلاف پول های رایج در هر کشوری ( پول های فیاتی)، هیچ بانکی قادر به کنترل بیت کوین نیست و همچنین هیچ سیاستی توانایی دخل و تصرف و قانونگذاری در مورد این ارز دیجیتال را ندارد فلذا مشکلاتی همچون نظارت بر حساب های ارزی، نوسانات زیاد قیمت و تاخیر در تبادل در مورد مهمترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین وجود ندارد.

بیت کوین، ارزی مجازی با پشتوانه تکنولوژی است. می توان از طریق دسترسی به شبکه آنلاین، از طریق چک و یا تبدیل به پول رایج هر کشور بیت کوین را مبادله کرد.

استفاده مستقیم از بیت کوین نیز امکان پذیر است که در آن از طریق یک کد رمزنگاری دیجیتال 16 رقمی که کد اختصاصی هر فرد در شبکه مختص بیت کوین است، بیت کوین را مبادله می کنند. خریدار باید این کد 16 رقمی را از طریق سیستم خود رمزگشایی کند تا بتواند اعتبار رمزنگاری شده توسط فروشنده را بدست آورد.

در حالت کلی تبادل ارز دیجیتال به شما این اجازه را می دهد که کالا و یا خدماتی را دریافت کنید. این تراکنش امنیت خود را از طریق یک شبکه کامپیوتری یک به یک به دست می آورد مشابه با نرم افزاری همچون اسکایپ (Skype) یک سیستم اشتراک گذاری فایل است.

 

ویژگی های تراکنش بیت کوین

 • غیر قابل تغییر: پس از تایید یک تراکنش در شبکه مبادلات بیت کوین، این تراکنش توسط هیچ کسی قابلیت بازگشت و یا تغییر نخواهد داشت. اگر شما مبلغی از ارز دیجیتالی را اشتباها ارسال کنید یا هکری حساب شما را هک کند، این مبلغ به هیچ عنوان قابلیت بازیابی ندارد.
 • غیر قابل شناسایی: زمانی که شما حسابی در شبکه ایجاد می کنید و یا مبلغی را انتقال می دهید، هیچ یک از این موارد با مشخصات رسمی شما نخواهد بود. در واقع درشبکه بیت کوین و یا به طور کلی ارزهای دیجیتال اسامی و نام کاربران هیچگونه ارتباطی با مشخصات اصلی آن ها ندارد. بیت کوینی که در این شبکه دریافت می کنید از آدرسی معتبر اما غیر قابل شناسایی خواهد بود.
 • سریع و جهانی: تراکنشی که در این شبکه انجام می شود سریعا بین کاربران پخش می شود و طی چند دقیقه این تراکنش مورد تایید کاربران قرار می گیرد. از آنجایی که این تبادل تحت شبکه جهانی اینترنت انجام می شود، پس موقعیت جغرافیایی اهمیتی ندارد و تفاوتی ندارد که این تراکنش بین شما و نزدیک ترین کاربر باشد یا کاربری در دورافتاده ترین نقطه کره زمین.
 • امنیت: وجوه بیت کوین در یک سیستم رمزنگاری عمومی، محدود و قفل شده اند که فقط مالک آن حساب (حساب دارای وجوه بیت کوین) با یک کلید خصوصی (مانند کلمه عبور) قابلیت دسترسی به آن وجوه را دارد. به دلیل رمزنگاری قوی، شکستن این رمز و قفل غیرممکن است.
 • بدون نیاز به مجوز: برای استفاده از ارز دیجیتال نیاز به هیچگونه مجوزی نیست. برای دستیابی به ارزهای دیجیتال و خصوصا بیت کوین صرفا نیاز است که سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای استخراج آن را تهیه و نصب کنید و پس از انجام فرایند استخراج، بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال را دریافت و یا ارسال کنید. هیچ فرد و یا قانونی در این باره نمی تواند مانع شما بشود. ( این قسمت باید به بیت کوین چیست اضافه شود)

 

بهترین ماینر استخراج بیت کوین

به‌طورکلی فرانید استخراج به‌صرفه بیت کوین به‌صورت زیر است:

 • تهیه دستگاه استخراج مناسب
 • نصب کیف پول بیت کوین
 • اتصال دستگاه به استخر استخراج و شروع به کار استخراج

برای کسب بیت کوین که اصطلاحا به آن فرایند استخراج بیت کوین می گویند نیاز است که یک معادله ریاضی حل شود. با حل این معادله که توسط دستگاه استخراج (ماینر) انجام می شود، به عنوان پاداش یک بلاک به آن ماینر تعلق می گیرد که این بلاک دارای یک بیت کوین خواهد بود.

در ابتدا به وسیله هر کامپیوتر خانگی نیز امکان استخراج بیت کوین وجود داشت، اما به مرور زمان و افزایش میزان سختی معادلات، برای حل این معادلات ریاضی و استخراج بیت کوین به دستگاه های پیشرفته تری نیاز شد. این دستگاه ها “ماینر” نام دارند. هر ماینر دارای یک سرعت مشخص است.

برای حل معادلات ریاضی که دارای محاسبات پیچیده ای نیز  هستند، نیاز است که هر ماینر میلیون ها حدس در هر ثانیه برای یافتن پاسخ بزند. به این سرعت مشخص که در هر ماینر جز تنظیمات اولیه تولید آن است، “هش” می گویند. هر چه ماینر نرخ هش بیشتری داشته باشد، سرعت دستیابی به جواب و ایجاد بلاک افزایش می یابد.

شرکت بیت مین (Bitmain) معروف ترین و بزرگ ­ترین شرکت سازنده دستگاه­ های استخراج برای عموم است. دستگاه­ های استخراج این شرکت تحت عنوان Antiminer در بازارهای جهانی یافت می­ شوند.

بااین‌حال به‌تازگی شرکت ­های زیادی برای رقابت با بیت مین دستگاه ­های استخراج خود را به بازار عرضه می ­کنند. چند عامل مهم برای خرید دستگاه ­های استخراج بیت کوین تحت ASIC باید در نظر گرفته شود:

 • میزان هش: دستگاه استخراج بیت کوین موردنظر چند هش در ثانیه تولید می­ کند؟ هرچه تعداد هش تولیدی بیشتر باشد، درآمد نیز بیشتر خواهد بود.
 • کارآمدی: با توجه به نسبت سرمایه و درآمد مورد انتظار باید دستگاهی انتخاب شود که مصرف برق آن با سرمایه و درآمد موردنظر تطابق داشته باشد. مصرف برق دستگاه­های استخراج بسیار بالا است.
 • قیمت: این عامل هم باید با توجه به سرمایه، زمان بازگشت سرمایه و سوددهی موردتوجه قرار گیرد.

بهترین دستگاه ASIC، کارآمدترین آن است و کارآمدترین دستگاه استخراج نیز دستگاهی است که هش بیشتر و مصرف برق کمتری داشته باشد و یا به‌طورکلی میزان بازگشت سرمایه آن سریع­تر است.

دانلود رایگان نرم افزار استخراج بیت کوین

پس از آنکه کارآمدترین ماینر را با توجه به سرمایه­گذاری اولیه مورد نظر تهیه نمودید، لازم است نرم افزاری مخصوص برای استخراج ارز دیجیتال مورد نظر خود دانلود کنید. در سراسر دنیا نرم افزارهای رایگان زیادی موجود هستند کهCGMINER  و BGMINER  دو نمونه از بهترین نرم افزارهای استخراج بیت­کوین هستند.

پیوستن به استخر استخراج

پس از تهیه دستگاه ماینر و نصب نرم افزار برای استخراج بیت کوین، نیاز است که به یک استخر استخراج بپیوندید. استخرهای استخراج راهی برای استخراج کنندگان بیت کوین است که می توانند ماینرهای خود را به یکدیگر متصل کرده در نتیجه نرخ هش بیشتری را برای استخراج بیت کوین به اشتراک می گذارند. این در حالی است که پاداش حاصل از استخراج بین سهام داران براساس سهمی از قدرت هش که برای حل یک بلاک به اشتراک گذاشته اند، تقسیم خواهد شد.

استخرهای استخراج زمانی تشکیل شدند که برای حل یک معادله، ایجاد یک بلاک و در نتیجه استخراج یک بیت کوین به وسیله یک دستگاه ماینر به سال ها زمان نیاز بود. در نتیجه استخراج کنندگان قدرت ماینرهای خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند تا سرعت حل معادلات و ایجاد بلاک سریع تر شود و همچنین سود حاصل این استخراج بین مشترکین  با توجه به سهم قدرت ماینر، تقسیم شود.

تنظیم کیف پول

کیف پول بیت کوین، نرم افزاری است که می توان بیت کوین های استخراج شده را در آن ذخیره کرد. در واقعیت بیت کوین ها در هیچ جایی ذخیره نمی شوند. هر بیت کوین یک کلید مخصوص (شماره های مخفی) مختص خود دارد که در کیف پول فردی که آن بیت کوین را دارد، ذخیره می شود.

کیف پول های بیت کوین ارسال و دریافت بیت کوین را تسهیل می کند و بیت کوین را به کاربر واگذار می کند. کیف پول بیت کوین در اشکال متفاوتی وجود دارد که از جمله آنها نرم افزار نسخه دسکتاپ، موبایل و وب و نسخه سخت افزاری آن است.

می توان گفت نسخه موبایل در قیاس با نسخه دسکتاپ برتری نسبی دارد به دلیل اینکه در هر لحظه و هر مکان همراه شماست اما نسخه دسکتاپ در یک مکان همواره ثابت است.

توصیه می شود در مورد کیف پول بیت کوین نسخه موبایل، تحقیق کنید زیرا چندین نرم افزار مخرب که به عنوان کیف پول مطرح هستند، ممکن است برای تلفن همراه شما مشکل ایجاد کند.

فاراکوین همراه همیشگی شما

شما می­توانید با عضویت در خبرنامه فارا کوین و یا مراجعه روزانه به شبکه اجتماعی و بخش اخبار و آموزش سایت فاراکوین ، بازار جهانی ارز دیجیتال را دنبال کرده و از آخرین تحولات آن با خبر شوید. علاوه بر آن، مشاورین فنی و مالی فاراکوین در تمامی مسیر یادگیری استخراج بیت کوین، سرمایه­گذاری در صنعت ماینینگ و کسب درآمد ارزی در کنار شما هستند. می­توانید جهت استفاده از هریک از سرویس­های ذکر شده با ما تماس بگیرید و با مشاورین فاراکوین در ارتباط باشید.

به اشتراک گذاری این مطلب

Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
اگر این خبر برای شما مفید بود

لطفا با نظر دادن ما را در بهتر کردن مطالب یاری کنید.

محصولات

خدمات

FARACOIN-LOGO-Footer-min

فاراکوین با اتکا به تیم متخصصین و مشاورین مجرب و کاردان خود به عنوان یک مرجع تخصصی عرضه تجهیزات سخت افزاری استخراج ارز های دیجیتال، علاوه بر واردات طیف وسیعی از این تجهیزات، بطور رسمی و در چارچوب قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران، مجموعه کاملی از خدمات و راهکارهای جامع و به روز را در این حوزه ارائه می نماید فاراکوین از نخستین گام های سرمایه گذاری و خرید ماینر از طریق مشاوره های مالی و فنی، تا آخرین گام های استخراج بیت کوین با نصب، راه اندازی و پشتیبانی فارم همواره همراه شما خواهد بود.

نماد اعتماد خرید ایمن و درگاه پرداختی مطمئن

           

شبکه های اجتماعی فاراکوین

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای شرکت فاراتجارت توسعه آتی محفوظ می باشد.