ZigaForm version 5.3.5

Toggle menu

آموزش صفر تا صد استخراج بیت کوین

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا بیت کوین را استخراج می کنند و یا اینکه چگونه آن را استخراج می کنند. در این مقاله به سوالات احتمالی درباره استخراج بیت کوین پاسخ داده خواهد شد.
bitcoin-mining-min

پربازدیدترین محصولات در فاراکوین

عضویت در خبرنامه

محبوبیت بیت کوین روز به روز در حال افزایش است و افراد بیشتری در تلاش برای یادگیری در مورد این ارز دیجیتال هستند.

سوالات فراوانی در مورد استخراج بیت کوین وجود دارد؛ استخراج بیت کوین جیست؟ چه زمانی طول می کشد تا بیت کوین استخراج شود؟ و … . در این مقاله سعی شده است که درباره استخراج بیت کوین اطلاعات جامعی ارائه شود. امید است که در پایان این مقاله به تمام سوالات در مورد استخراج بیت کوین پاسخ داده شود.

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین یک فرآیند تایید، ذخیره و حفاظت از تراکنش های بیت کوین است. البته نکات بسیار بیشتری در مورد استخراج بیت کوین وجود دارد. اما پیش از بیان آن ها نیاز است که دو نکته اساسی در مورد بیت کوین  یادآوری شود.

  1. زمانی که برای پرداخت از کارت اعتباری استفاده می شود، بانک صادرکننده آن کارت اعتباری، تراکنش را تایید و ثبت می کند. وقتی از بیت کوین برای پرداخت استفاده می شود، هیچ شخص ثالثی مانند بانک صادرکننده برای تایید تراکنش وجود ندارد. این تایید توسط استخراج کنندگان بیت کوین که در شبکه بلاک چین حضور دارند، انجام می شود.
  2. بر خلاف پول های سنتی (ارز فیات) که توسط بانک ها چاپ می شوند، بیت کوین نمی تواند توسط فرد یا سازمانی چاپ شود و در مورد چاپ پول های رایج در کشورها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و به هر میزان توسط مرجع قانونی آن کشور چاپ می شود. اما در مورد بیت کوین این تعداد محدود است. به طور کلی 21 میلیون بیت کوین در سراسر جهان ایجاد خواهد گردید.

این همان چیزی است که در مورد بیت کوین وجود دارد. بیت کوین بدون واسطه (مانند دولت یا بانک پشتیان) کار می کند.

همانطور که گفته شد بیت کوین با سیستم های پرداختی سنتی مانند بانک ها بسیار متفاوت است. اگرچه بیت کوین چاپ نمی شود، پس بیت کوین چگونه ایجاد می شود؟

جواب این سوال استخراج بیت کوین است. استخراج بیت کوین شامل تایید تراکنش ها و ایجاد بیت کوین جدید می شود. اما سوال اساسی این است که بیت کوین چگونه استخراج می شود؟

همانطور که در بالا عنوان شد، استخراج بیت کوین شامل تایید تراکنش های بیت کوین و ایجاد بیت کوین جدید است. افرادی که بیت کوین استخراج می کنند را به عنوان استخراج کنندگان (معدنچیان) بیت کوین می شناسند. البته در واقعیت این “افراد” نیستند که بیت کوین را استخراج می کنند، بلکه کامپیوترها هستند که استخراج بیت کوین را بر عهده دارند و صرفا توسط “افراد” مدیریت می شوند.

این کامپیوترها (که آن ها را “گره” (Node) می نامند) باید سیستم های بسیار قدرتمندی باشند، زیرا برای استخراج بیت کوین به قدرت و توان بالایی نیاز است. با استفاده از توان بالا، سیستم ها به شبکه بلاک چین (Blockchain) متصل می شوند و به حل معادلات پیچیده ریاضی می پردازند.

هنگامی که این معادلات پیچیده ریاضی حل شوند، داده های جدید تراکنش تایید و در شبکه بلاک چین ذخیره می شود. بنابراین، استخراج کنندگان بیت کوین، به جای بانک ها صحت این تراکنش ها را تایید می کنند. این بدان معنی است که هیچ شخص ثالثی برای اعتماد و وابستگی (جهت تایید تراکنش) وجود ندارد.

اساسی ترین موارد برای استخراج بیت کوین عبارتند از:

  1. کامپیوترهای تخصصی
  2. اتصال قوی به شبکه اینترنت
  3. دسترسی به شبکه برق

احتمالا این سوال در ذهن شما شکل گرفته است که دلیل این همه تلاش توسط استخراج کنندگان بیت کوین چیست؟ ساده ترین جواب این است که آن ها با استخراج بیت کوین به سود می رسند. استخراج بیت کوین یعنی ایجاد یک بیت کوین جدید و بیت کوین به عنوان یک پول دیجیتال از ارزش مالی بالایی برخوردار است. پس استخراج کنندگان بیت کوین به دلیل رسیدن به این ارزش بالای مالی، برای استخراج بیت کوین تلاش می کنند

در حال حاضر تا سال 2020، تقریبا 18 میلیون بیت کوین وجود دارد. با این حال همه آن ها قابل استفاده نیستند. در بین این 18 میلیون تقریبا 4 میلیون بیت کوین از دسترس خارج شده اند و یک میلیون بیت کوین نیز توسط هکرها سرقت می شوند. در نتیجه در حالت کلی تقریبا 13 میلیون بیت کوین باقی خواهد ماند

در سال 2020 برای استخراج یک بلاک کامل (مفهوم بلاک توضیح داده خواهد شد)، 12.5 بیت کوین پاداش در نظر گرفته شده است.

فرایند استخراج بیت کوین چگونه است؟

برای فهمیدن این فرایند نیاز است که ابتدا در مورد بلاک ها و تکنولوژی بلاک چین توضیح داده شود.

تعداد تراکنش های زیادی از بیت کوین به صورت همزمان انجام می شود. این تراکنش هایی که در یک زمان اتفاق می افتند در یک گروه  قرار می گیرند. این گروه ها را “بلاک” می نامند. استخراج کنندگان به جای تایید تک تک تراکنش ها، تراکنش هایی که در یک بلاک به صورت گروهی قرار می گیرند را تایید می کنند.

زمانی که یک بلاک تایید شد، به زنجیره بلاک هایی که از قبل تایید شده بودند، می پیوندد. به همین دلیل است که تکنولوژی اصلی بیت کوین، “بلاک چین” نامیده می شود.

(برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب “تکنولوژی بلاک چین” مراجعه کنید)

برای درک بهتر این فرایند قدم به قدم توضیح داده خواهد شد.

قدم 1: تصور کنید که می خواهید با استفاده از بیت کوین یک تلویزیون بخرید. اگر هزینه این تلویزیون 300 دلار باشد، این قیمت حدود 0.046510 بیت کوین خواهد بود. این گونه خرید و فروش ها و تعاملات مالی با بیت کوین امکان پذیر است.

قدم 2: تراکنش هایی که بر اساس بیت کوین انجام می گیرد توسط گره های شبکه بلاک چین (کامپیوترها) مشاهده می شود.

قدم 3: اکنون نوبت آن است که صحت این تراکنش ها توسط سایر استخراج کنندگان یا همان گره ها تایید شود. تا زمان تایید نشدن این تراکنش، امکان انتقال این تلویزیون خریداری شده برای شما وجود ندارد.

قبل از اینکه به توضیح ادامه قدم های استخراج بپردازیم، نیاز است که توضیحی در مورد چگونگی تایید تراکنش ها توسط سایر گره ها ارائه شود.

  • استخراج کنندگان بیت کوین ابتدا باید نرم افزار استخراج بیت کوین را اجرا کنند. این نرم افزار به حل معادلات پیچیده ریاضی می پردازد. این معادلات ریاضی همانند یک پازل، دارای انواع مختلف و درجه های سختی متفاوتی هستند.
  • بسیاری از استخراج کنندگان یه صورت همزمان برای حل یک معادله ریاضی تلاش می کنند، اما استخراج کننده ای که اولین نفر آن معادله را حل کند کسی است که بیت کوین جدید را پاداش می گیرد. دقیقا مثل یک مسابقه.
  • استخراج کنندگان بیت کوین، داده های مربوط به تراکنش های سابق بیت کوین را در یک پایگاه داده نگهداری می کنند.
  • تراکنش های سابق بیت کوین، زمانی است که یک بیت کوین ارسال می شود. استخراج کنندگان با کنترل کردن پایگاه داده، اطمینان حاصل می کنند که این بیت کوین در معاملات گذشته خرج نشده است.
  • در این سیستم کنترل کردن، موجودی بیت کوین نیز کنترل می شود. به عنوان مثال برای خرید تلویزیون نیاز به 0.046510 بیت کوین است. اگر موجودی حساب شما در زمان تایید توسط سایر گره ها، کمتر از این مبلغ باشد، تراکنش شما تایید نخواهد شد.

خب اکنون پس از توضیح در مورد مراحل تایید کردن یک تراکنش، به ادامه توضیح استخراج بیت کوین پرداخته خواهد شد.

قدم 4: اولین ماینر (دستگاه استخراج) که معادله را حل کرد، باید به سایر گره ها اعلام کند که پاسخ معادله را یافته است. سایر گره ها سپس باید پاسخ اولین ماینر را چک کنند تا از درستی آن مطمئن شوند.

قدم 5: زمانی که 51 درصد گره ها تایید کردند که پاسخ اولین ماینر درست است، 0.046510 بیت کوین برای شما تایید و به حساب شما ارسال خواهد شد.

نکته قابل توجهی که باید در اینجا ذکر شود این است که حداقل زمان ممکن برای تایید یک تراکنش 10 دقیقه است. اما با افزایش تعداد تراکنش ها، این زمان ممکن تا 35 یا 40 دقیقه نیز افزایش یابد.

قدم 6: پس از تایید توسط گره ها، ماینر بیت کوین کار خود را در بلاک به پایان رسانده است. اکنون آن 0.046510 بیت کوین برای شماست و می توانید تلویزیون خریداری شده را به منزل خود انتقال دهید.

یکی از بهترین موارد در استخراج بیت کوین این است که فردی که ماینری را برای استخراج بیت کوین فراهم می کند هیچ گونه نیازی به دانستن علم ریاضی برای حل معادلات پیچیده ندارد. برای استخراج بیت کوین فقط به یک سخت افزار استخراج بیت کوین (ماینر) و یک نرم افزار استخراج بیت کوین نیاز است

تا به اینجا مفهوم استخراج بیت کوین بیان شد. ممکن است تمایل داشته باشید که بیت کوین را استخراج کنید. احتمالا سوال بزرگ بعدی در ذهن شما این است که “چگونه بیت کوین را استخراج کنیم؟”.

برای درک این موضوع با مطالب بعدی ما همراه باشید. ما قدم به قدم شما را تا مرحله استخراج بیت کوین همراهی خواهیم کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب

Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
اگر این خبر برای شما مفید بود

لطفا با نظر دادن ما را در بهتر کردن مطالب یاری کنید.

محصولات

خدمات

FARACOIN-LOGO-Footer-min

فاراکوین با اتکا به تیم متخصصین و مشاورین مجرب و کاردان خود به عنوان یک مرجع تخصصی عرضه تجهیزات سخت افزاری استخراج ارز های دیجیتال، علاوه بر واردات طیف وسیعی از این تجهیزات، بطور رسمی و در چارچوب قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران، مجموعه کاملی از خدمات و راهکارهای جامع و به روز را در این حوزه ارائه می نماید فاراکوین از نخستین گام های سرمایه گذاری و خرید ماینر از طریق مشاوره های مالی و فنی، تا آخرین گام های استخراج بیت کوین با نصب، راه اندازی و پشتیبانی فارم همواره همراه شما خواهد بود.

نماد اعتماد خرید ایمن و درگاه پرداختی مطمئن

           

شبکه های اجتماعی فاراکوین

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای شرکت فاراتجارت توسعه آتی محفوظ می باشد.