ZigaForm version 5.2.3

Toggle menu

News-02-min

چرا متخصصان انرژی به ارز دیجیتال به عنوان جنگ نفت نگاه می کنند؟

پربازدیدترین محصولات در فاراکوین

عضویت در خبرنامه

بازارهای جهانی می توانند آینده بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهند .

آشفتگی این روزهای بازار نفت، جدال قدرت بین دو کشور روسیه و عربستان سعودی است. در حالی که تولید نفت شیل آمریکا (U.S. Shale) افزایش تولید را اعلام کرده است، این دو کشور می کوشند تولید خود را هرچه بیشتر و سریعتر کاهش دهند.

پس از شیوع ویروس کرونا در چین، بزرگ ترین وارد کننده نفت در جهان، این کشور 20 درصد واردات نفتی خود را کاهش داد. این کاهش درخواست از سوی چین باعث کاهش قیمت نفت در سال 2020 شد.

فادی ابوالفا (Fadi Aboulfa) مدیر خبرنامه میس (MEES) گفت: “معمولا زمانیکه نفت ارزان است، دلار قدرتمندتر ظاهر می شود و قیمت بالاتری دارد، اما در این بحران ما شاهد این اتفاق نبودیم”.

شایعاتی مبنی بر تلاش ایران برای استفاده از رمز ارزها در شرایط تحریم وجود دارد. تاکنون روسیه، چین و ایران جز کشورهای فعال جهت استفاده از رمز ارزها بوده اند.

این روزها در بین طرفداران ارزهای دیجیتال در چین و روسیه، به علت شدت ویروس کرونا، مخالفت های زیادی وجود دارد.

میخاییل جرسی (Mikhael Jerlis) مدیر عامل استخر استخراج EMCD روسیه گفت: ” استخرهای بزرگ استخراج، استخراج کنندگان ایرانی را به دلیل تحریم ها رد می کنند”. وی اظهار داشت” ما به تحریم ها اهمیتی نمی دهیم. اگر ما نیز تحریم شویم، فقط شرکت را تعطیل کرده و شرکت جدیدی را تاسیس می کنیم”.

در طول سه سال گذشته، مسیرهای تامین نفتی عربستان سعودی به دلیل جنگ با یمن، دچار تزلزل شده اند. به همین دلیل نیز بازارهای نفتی دچار نوسان هستند. اتحاد بین چین، روسیه و ایران در مورد بیت کوین، باعث ناکارآمدی تحریم ها از سوی آمریکا با همکاری عربستان سعودی شده است.

دنیل لکال (Daniel lacalle)، اقتصاددان، اظهار داشت: ” ارزش دلار آمریکا به دلیل توزیع دلار توسط چین کاهش یافته است”. وی گمان می کند که بخشی از این کاهش ارزش به دلیل تنش های بازار انرژی بین عربستان سعودی و چین است.

نقش بیت کوین در بازار انرژی

وقتی مساله استفاده از بیت کوین به جای دلار آمریکا در بازارهای انرژی مطرح می شود، عوامل بسیاری فراتر از تحریم های بانکی وجود خواهد داشت.

در مقایسه با بازارهای انرژی، بیت کوین شاید یک دارایی کوچک بر صفحه بزرگ شطرنج اقتصاد باشد. قیمت بیت کوین در مقایسه با قیمت آن در سال گذشته، دو برابر شده است. با این وجود رکود و کاهش قیمت این ارز دیجیتال به دلیل شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاده است.

از سوی دیگر شرایط بازار ممکن است ریسک های مربوط به بیت کوین را پیچیده جلوه دهد.

فادی ابوالفا (Fadi Aboulfa) اظهار داشت: ” می توان گفت طلا و دلار به صورت معکوس به یکدیگر مرتبط هستند. این می تواند نشانه ای از چگونگی تاثیر بیت کوین باشد. همین امر ارزش بالای آن (بیت کوین) را می رساند”. وی افزود: ” اکثر سران اوپک، بیت کوین را به عنوان یک بازی تحریم می دانند، نه یک ذخیره با ارزش”.

نقش ارز دیجیتال در بازار آینده مشخص نیست، چرا که هم به عنوان یک دارایی و هم به عنوان یک محرک جهت بی اثر کردن تحریم ها رقابت می کند.

یک معامله گر ارزهای دیجیتال در عربستان سعودی گفت: ” عربستان سعودی و آمریکا همچنان ارزهای دیجیتال را به عنوان یک ارز برای تجارت جهانی نادیده می گیرند”.

در همین حال کارشناسان انرژی می گویند برخی کشورهای تولید کننده نفت برای تغییر تسلط دلار آمریکا در بازار نفتی در حال تلاش هستند و برخی دیگر از کشورها نیز همچنان به استفاده از دلار آمریکا رضایت و پایبندی دارند.

فادی ابوالفا (Fadi Aboulfa) گفت: ” چین و روسیه در حال حاضر می کوشند تا از قراردادهای نفتی مبتنی بر دلار آمریکا دور شوند در حالی که ایالات متحده آمریکا فقط می تواند از واردات نفت خام ایران جلوگیری کند”.

به اشتراک گذاری این مطلب

Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
اگر این خبر برای شما مفید بود

لطفا با نظر دادن ما را در بهتر کردن مطالب یاری کنید.

محصولات

خدمات

FARACOIN-LOGO-Footer-min

فاراکوین با اتکا به تیم متخصصین و مشاورین مجرب و کاردان خود به عنوان یک مرجع تخصصی عرضه تجهیزات سخت افزاری استخراج ارز های دیجیتال، علاوه بر واردات طیف وسیعی از این تجهیزات، بطور رسمی و در چارچوب قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران، مجموعه کاملی از خدمات و راهکارهای جامع و به روز را در این حوزه ارائه می نماید فاراکوین از نخستین گام های سرمایه گذاری و خرید ماینر از طریق مشاوره های مالی و فنی، تا آخرین گام های استخراج بیت کوین با نصب، راه اندازی و پشتیبانی فارم همواره همراه شما خواهد بود.

نماد اعتماد خرید ایمن و درگاه پرداختی مطمئن

           

شبکه های اجتماعی فاراکوین

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای شرکت فاراتجارت توسعه آتی محفوظ می باشد.