ZigaForm version 5.2.3

Toggle menu

News-04-min

مقابله بانک مرکزی فدرال امریکا با ویروس کرونا؛ آیا میزان نرخ بهره نصف می شود؟

پربازدیدترین محصولات در فاراکوین

عضویت در خبرنامه

بازار سهام ایالات متحده امریکا به تلاش برای غلبه بر اثرات ویروس کرونا و ترس های ناشی از آن ادامه می دهد. در حالیکه سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که بانک مرکزی امریکا نرخ های سود را برای تثبیت اقتصاد و بازار کاهش خواهد داد، اما باید دید که آیا سرمایه گذاران برای فرار از بحران به بیت کوین متوسل می شوند یا خیر؟
طبق گفته تحلیلگران طی 11 سال پیگیری روند ارز دیجیتال، چنین اقداماتی از سوی بانک مرکزی فدرال می تواند به قیمت بیت کوین کمک کند؛ چراکه نرخ پایین تر به احتمال زیاد تقاضای دارایی های درآمدزا مانند اوراق بهادار ایالات متحده را کاهش دهد.
تاکنون بانک مرکزی فدرال رویکردی مبتنی بر صبر در پیش گرفته است و هیچگونه اطلاعیه ای مبنی بر کاهش نرخ سود نداده است.
با توجه به اسناد خزانه داری امریکا، قیمت اوراق بهادار با 0.15 درصد کاهش به رکورد جدید 1.14 درصد رسیده است که حاکی از افزایش تقاضا است و این نشان دهنده این است که با توجه به بالا بودن تقاضا، قیمت اوراق بهادار در جهت مخالف بازدهی حرکت می کند.
گرگ سیپولارو، از بنیانگذاران موسسه دارایی دیجیتال، گفت: با کاهش نرخ سود، احتمال زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری بر دارایی هایی نظیر بیت کوین پیش بروند.
قیمت بیت کوین از روز یکشنبه 14 درصد کاهش داشته است و این کاهش بدترین عملکرد این ارز دیجیتال از ماه نوامبر است. این رقم در حدود 2.9 درصد در روز جمعه به 8573 دلار رسید که کمترین میزان در یک ماه است.
تحلیلگران و تاجران درباره بازار در حال پیدایش ارز دیجیتال بحث کرده اند که آیا بیت کوین می تواند به عنوان محافظ در مقابل ضعف بازارهای سنتی تجارت شود یا اینکه در برابر دارایی های ریسک پذیر مانند سهام آسیب پذیر است؟ برخی از سرمایه گذاران می گویند بیت کوین اکثرا با سایر دارایی ها ارتباطی ندارد.
بیت کوین در اوایل سال 2009 و در پی آخرین بحران مالی جهانی، توسط خالق مستعار خود ساتوشی ناکاموتو راه اندازی شد، بنابراین تا حد زیادی در یک بازار نابسامان نظیر شرایط ترس ناشی از ویروس کرونا مورد آزمایش قرار نگرفته است.

به عنوان ویژگی اصلی طراحی ارز دیجیتال، سرعت عرضه بیت کوین که شبکه ای غیر متمرکز هستند، در هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. انتظار می رود که این کاهش در ماه می اتفاق بیافتد.
این روش کنترل خودکار، که در نرم افزار کدگذاری شده است، تفاوت زیادی با کاهش سیاست های پولی توسط بانک مرکزی فدرال آمریکا دارد.
در حال حاضر ممکن است بازار بیت کوین برای سرمایه گذاران بزرگ که دارای دارایی های متنوع هستند، جذاب نباشد تا از آن به عنوان محافظ در برابر یک بحران مالی استفاده کنند. در واقع افت قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، ممکن است نشانگر این باشد که سرمایه گذاران همچنان در حال خرید و فروش نقدی هستند چرا که یک بازار بزرگ برای فروش وجود دارد.
جو دیپاسکوال، بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال، معتقد است که ما شاهد بسیاری از اقدامات جهانی هستیم که بر بیت کوین اثر می گذارد، اما شرایطی نیز وجود دارد که در شبکه بیت کوین اتفاق بیافتد و این می تواند تاثیر بزرگتری از نرخ سود سهام بانک مرکزی داشته باشد.
حرکت بعدی بانک مرکزی فدرال چیست؟
به گزارش بلومبرگ نیوز، سازمان بهداشت جهانی ارزیابی ریسک ویروس کرونا را از “زیاد” به “خیلی زیاد” ارتقا داده است. بر همین اساس شاخص استاندارد فقر 12.5 درصد کاهش داشته است و این بدترین رقم از بحران سال 2008 است.
به همین دلیل سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که بانک مرکزی فدرال، چه اقدماتی برای عبور از این شرایط حاد اتخاد خواهد کرد. طبق اعلام بورس اوراق بهادار شیکاگو، قراردادهای آتی که بر روی نرخ سود معیار بانک مرکزی در دو روز گذشته به کار گرفته شده اند، کاهش یافته اند. در حال حاضر احتمال اینکه بانک مرکزی فدرال نرخ سود را تا ماه دسامبر بین 1.5 تا 1.75 درصد کاهش دهد، وجود دارد.
پس از آنکه جروم پاول (رییس صندوق بین المللی چول) در بیانیه ای اظهار داشت که بانک مرکزی از نزدیک تحولات ویروس کرونا را در اقتصاد نظارت می کند، سهام ایالات متحده در روز جمعه متحمل ضرر و زیان شد.
پاول می گوید: ما از ابزارهای خود برای حمایت از اقتصاد استفاده خواهیم کرد.
در حالیکه کاهش نرخ سود ممکن است در نهایت اعتبارات بیشتری را به بیت کوین اختصاص دهد، اما سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال با ذهنیتی از بحران به وجود آمده، تمامی این دارایی های دیجیتال را به عنوان دارایی های ریسک دار تلقی کنند. همچنان که سیپولارو می گوید ارزهای دیجیتال نسبتا جدید هستند و قیمت آنها می تواند بسیار متغیر باشد فلذا بیت کوین همچنان یک سرمایه ریسک دار در بین عموم مردم و سرمایه گذاران تلقی می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب

Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
اگر این خبر برای شما مفید بود

لطفا با نظر دادن ما را در بهتر کردن مطالب یاری کنید.

محصولات

خدمات

FARACOIN-LOGO-Footer-min

فاراکوین با اتکا به تیم متخصصین و مشاورین مجرب و کاردان خود به عنوان یک مرجع تخصصی عرضه تجهیزات سخت افزاری استخراج ارز های دیجیتال، علاوه بر واردات طیف وسیعی از این تجهیزات، بطور رسمی و در چارچوب قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران، مجموعه کاملی از خدمات و راهکارهای جامع و به روز را در این حوزه ارائه می نماید فاراکوین از نخستین گام های سرمایه گذاری و خرید ماینر از طریق مشاوره های مالی و فنی، تا آخرین گام های استخراج بیت کوین با نصب، راه اندازی و پشتیبانی فارم همواره همراه شما خواهد بود.

نماد اعتماد خرید ایمن و درگاه پرداختی مطمئن

           

شبکه های اجتماعی فاراکوین

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای شرکت فاراتجارت توسعه آتی محفوظ می باشد.