ZigaForm version 5.2.3

Toggle menu

News-05-min

اتمام دوره ارزهای دیجیتال؟! آیا بیت کوین در حال سقوط گسترده است؟

پربازدیدترین محصولات در فاراکوین

عضویت در خبرنامه

به لطف تنش در اقتصاد جهانی و کاهش نرخ ارزهای دیجیتال، بیت کوین با اولین آزمون بزرگ خود مواجه شده است. این در حالی است که بیت کوین به عنوان یک ذخیره با ارزش، در حال یک سقوط گسترده است.
قیمت بیت کوین در مواجهه با هرج و مرج ناشی از شیوع ویروس کرونا سقوط کرد و تقریبا نیمی از ارزش خود را از دست داد. اما این به معنی شکست بیت کوین نیست؛ موفقیت بیت کوین نه به قیمت آن بلکه به دلیل کمبود آن در فضای دیجیتال و نرخ بهره پایین، است.
در اوایل هفته جاری، بانک مرکزی (فدرال) آمریکا نرخ سود خود تقریبا به صفر کاهش داد و از سود 1 میلیارد دلاری برای حفاظت از بزرگترین اقتصاد جهان چشم پوشی کرد. در سراسر جهان دولت ها و بانک های مرکزی برای ایجاد اطمینان در بازار کشورها این کار (کاهش نرخ سود) را انجام دادند. هرچند این اقدام با شکست مواجه شد. شاخص داو جونز (Daw jones) بدترین روز خود را از دوشنبه سیاه در سال 1987 و سومین روز بد خود در تمام ادوار را در هفته گذشته تجربه کرد.
استیون منوچین (Stevevn Mnuchin) وزیر خزانه داری آمریکا، اظهار داشت که تمایل دارد چکی برای میلیون ها آمریکایی بنویسد تا بتواند بار سنگین رکود اقتصاد ناشی از ویروس کرونا را جبران کند.
این یک اقدام محرک اقتصادی غیر متعارف است که اخیرا توسط برخی اقتصاددانان به عنوان درآمد عمومی جهانی مطرح شده است.
(در اصل به این اقدام پول هلیکوپتری (Helicopter Money) گفته می شود. پول هلیکوپتری نظریه ای است که سال ها پیش توسط یکی از اقتصاددانان مطرح جهان به نام “میلتون فریدمن” مطرح شد. این نظریه به این معناست که دولت با افزایش درآمد اقشار متفاوت جامعه، می تواند هزینه های زندگی و در نتیجه تورم ناشی از آن را در جهت اهداف خود بالا ببرد. با افزایش تورم رکود اقتصاد از بین خواهد رفت و اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت).
منوچین در سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید گفت: “ما به دنبال ارسال چک های سریع به آمریکایی ها هستیم. اکنون آمریکایی ها به پول نیاز دارند و رییس جمهور می خواد هم اکنون (طی دو هفته آینده) این پول را داشته باشد”.
از طرفی کشورهای دیگر مانند اسپانیا، در حال استفاده از پول هلیکوپتری از روش دیگری است. کاری که می تواند حوزه منطقه یورو را که از لحاظ اقتصادی به یک دیگر وابسته هستند را ویران کند.
بسیاری از اقتصاددانان سنتی، پول هلیکوپتری را روش مناسبی نمی دانند. آن ها معتقدند این روش باعث افزایش تورم در بلند مدت می شود.
بانک های مرکزی جهان، پس از تاثیرات طولانی مدت بحران مالی جهانی سال 2008، مجبور شده اند که چنین گزینه های افراطی را در نظر بگیرند. با این وجود هنوز بسیاری از کشورها از این سیاست گذاری مالی استفاده نمی کنند.
یکی از متخصصین بیت کوین و موسس صندوق پوشش ریسک مورگان کریک (Hedge fund Morgan creek)، آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano) در توییتر خود گفت: “ایالات متحده آمریکا خیلی سریع به سیاست پول هلیکوپتری اعتیاد پیدا خواهد کرد”.
در همین حال بسیاری از تحلیل گران بازار از خسارت ناشی از افزایش عرضه پول نسبت به تقاضای آن در اثر سیاست پول هلیکوپتری، نگرانی دارند.
آخرین پیشنهاد بانک مرکزی (فدرال) آمریکا به بازار، ایجاد یک صندوق ویژه برای نگهداری جریان اعتبارات در اقتصاد ایالات متحده در حین ترس ناشی از ویروس کرونا بود. این پیشنهاد تا حد زیادی نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.
شاخص های داو جونز (Daw jones) و S&P 500 و شاخص بورس نزدک (Nasdaq)، هر یک تقریبا 5 درصد رشد داشتند.
بیت کوین اما کم و بیش به اخبار واکنش نشان داد. در حالیکه روند رشد بیت کوین به صورت صعودی ادامه داشت، این روزها با توجه به رکود اقتصاد در جهان قیمت بیت کوین پیرامون 5000 دلار نوسان می کند.
مدیر و موسس شرکت سرمایه گذاری بلاک چین KR1 گفت: “بیت کوین برای این رویدادها ساخته شده است. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیازی به ضمانت یا پشتوانه مالی ندارند. آن ها فقط به تعدادی سرور برای اجرا، تایید و انجام معاملات و تراکنش ها نیاز دارند. به طور کلی ارزهای دیجیتال خصوصا بیت کوین به عنوان محبوب ترین ارز دیجیتال، فقط نیاز به ضعیف ترین ارتباط از سمت کاربران دارند و همین ویژگی آن ها را قوی ترکرده است”.
بیت کوین هر قیمتی که باشد، نیازی به تقویت مصنوعی از سمت دولت ها و یا بانک ها ندارد. قیمت بیت کوین فقط و فقط به افزایش تقاضای آن توسط کاربران بستگی دارد.
بیت کوین فارغ از نوسانات شدید قیمت، ارزی است که در زمان های ناسازگار، سازگار است. اینگونه است که بیت کوین ارزی برای تمام دوره هاست و تا زمان اتمام آن همچنان دوره تعالی و رشد خود را خواهد داشت.

به اشتراک گذاری این مطلب

Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
اگر این خبر برای شما مفید بود

لطفا با نظر دادن ما را در بهتر کردن مطالب یاری کنید.

محصولات

خدمات

FARACOIN-LOGO-Footer-min

فاراکوین با اتکا به تیم متخصصین و مشاورین مجرب و کاردان خود به عنوان یک مرجع تخصصی عرضه تجهیزات سخت افزاری استخراج ارز های دیجیتال، علاوه بر واردات طیف وسیعی از این تجهیزات، بطور رسمی و در چارچوب قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران، مجموعه کاملی از خدمات و راهکارهای جامع و به روز را در این حوزه ارائه می نماید فاراکوین از نخستین گام های سرمایه گذاری و خرید ماینر از طریق مشاوره های مالی و فنی، تا آخرین گام های استخراج بیت کوین با نصب، راه اندازی و پشتیبانی فارم همواره همراه شما خواهد بود.

نماد اعتماد خرید ایمن و درگاه پرداختی مطمئن

           

شبکه های اجتماعی فاراکوین

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای شرکت فاراتجارت توسعه آتی محفوظ می باشد.